CeestahcCeestahc
Main / Działalność / Aktualności 2012
Działalność
Zdrowa wątroba
Przejdź do Systemu Zamówień Elektronicznych
Archiwum aktualności 2012
Przejdź do archiwum aktualności: 2012 | 2013 | 2014 | 2015


Zapraszamy na Obiad Czwartkowy - 20 grudnia 2012, godz. 16.00
Dom Polonii (parter, Sala Na Zadzi), Kraków, Rynek Główny 14
Gościem specjalnym będzie mec. Paulina Kieszkowska-Knapik.
Zobacz tematy wystąpień
[19.12.2012] do góry


Zapraszamy na Obiad Czwartkowy - 6 grudnia 2012, godz. 16.00
Dom Polonii (parter, Sala Na Zadzi), Kraków, Rynek Główny 14
Tematy wystąpień:
 1. Założenie proporcjonalnego hazardu i jego wpływ na wyniki analizy kosztów-efektywności
  Michał Pochopień
 2. Korekta połowy cyklu
  Robert Drzał
 3. Analiza w podgrupach - blaski i cienie
Zobacz tematy wszystkich obiadów
[04.12.2012] do góry


Międzynarodowa Konferencja
pod Honorowym Patronatem Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicz
pt. "Zdrowie w regionie i na świecie"
W imieniu Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, chcielibyśmy Państwa zaprosić do uczestnictwa w międzynarodowej Konferencji pod Honorowym Patronatem Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicz, pt. "Zdrowie w regionie i na świecie", która będzie miała miejsce w Toruniu w Hotelu FILMAR w dniach 26-28 listopada 2012.
Zapraszamy do zapoznania się z załączoną Agendą (plik PDF).
Nasze Stowarzyszanie jest współorganizatorem tego wydarzenia.
Zgodnie z programem konferencji w dniu 27 listopada odbędzie się "debata okrągłego stołu". Dyskusja panelowa poświęcona będzie aktualnym problemom zdrowia publicznego i poszukiwaniu ich rozwiązania.
W debacie udział wezmą:
 • Igor Radziewicz-Winnicki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia;
 • Maciej Piróg, doradca społeczny Prezydenta RP ds. zdrowia;
 • prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński, Krajowy Konsultant w dziedzinie zdrowie publiczne;
 • Piotr Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia;
 • Hanna Zych-Cisoń, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego;
 • Edward Hartwich, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego;
 • prof. dr hab. n. med. Kornelia Kędziora-Kornatowska, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy;
 • dr Paweł Goryński, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego;
 • Anna Brzezińska, Agencja Oceny Technologii Medycznych;
 • Ewa Łagońska, Dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego;
 • Stanisław Łągiewka, Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego;
 • Piotr Kryn, Dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Konferencja ma wymiar międzyregionalny (międzynarodowy) w oparciu o współpracę z partnerskimi regionami Województwa Kujawsko – Pomorskiego i wpisuje się w realizację polityki międzynarodowej województwa w obszarze zdrowia, szczególnie w zakresie wymiany dobrych praktyk. Prowadzenie racjonalnej polityki zdrowotnej wymaga posiadania aktualnej i rzetelnej wiedzy o sytuacji zdrowotnej społeczeństwa oraz o czynnikach wpływających na tę sytuację. Przygotowaliśmy ciekawy i wszechstronny program naukowy, omawiający najbardziej aktualne problemy zdrowia publicznego ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego zastosowania bieżących osiągnięć w profilaktyce i promocji zdrowia. Zapraszamy do uczestnictwa w sesjach panelowych i forum dyskusyjnym.
Konferencja będzie miała charakter platformy wymiany doświadczeń środowisk samorządowych, biznesowych i medycznych w dziedzinie zdrowia publicznego.
Konferencja dedykowana jest samorządowcom i lekarzom a zaproszeni goście pochodzą z krajów Europy środkowej i Wschodniej.
Prelegenci, którzy potwierdzili udział to m.in.: Profesor Bolesław Samoliński, Wiceminister Zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki oraz Profesor Piotr Goryński (Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego).
Koszt uczestnictwa w przypadku jednego noclegu wynosi 295,00 zł plus 100,00 zł bankiet. Płatność na miejscu!
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt e-mailowy:
m.leznicka@kujawsko-pomorskie.pl,
tel. 56 6218529 lub 56 62 18534
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Agenda konferencji (ok. 350 kB)
[26.11.2012] do góry


Zapraszamy na najbliższy Obiad Czwartkowy, który odbędzie się w Krakowie
w Domu Polonii w dniu 8 listopada 2012 o godz. 16.00.
Udział w Obiadach Czwartkowych jest bezpłatny. Więcej...
Tematy wystąpień:
 1. Charakterystyka systemu zdrowotnego w Singapurze
  Emilia Socha
 2. Ranking absurdów i błędów w ochronie zdrowia
  Marcin Pająk
 3. IKAR pro - Interaktywne Kompendium Analiz Refundacyjnych
  Mateusz Hałdaś
 4. Kalkulacja cen i limitów leków refundowanych. Wątpliwości dotyczące reguł stosowanych przez NFZ
  Martyna Ksyta
 5. Nieprawidłowości w wykazach leków refundowanych
  Kamila Gąszcz
[06.11.2012] do góry


Członek Stowarzyszenie CEESTAHC, dr Tomasz Jan Prycel poprowadzi warsztaty poświęcone Dobrym Programom Zdrowotnym w ramach II Międzynarodowego Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 6-8 listopada 2012. Więcej...

Dobre Programy Zdrowotne
[05.11.2012] do góry


Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w VII Międzynarodowym Sympozjum EBHC "HTA for Crisis", które odbyło się w Krakowie w dniach 8-9 października 2012 roku w Hotelu Park Inn. Więcej...
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Przejdź do galerii zdjęć
Final programme Sympozjum EBHC 2012 (ok. 1,2 MB)
[16.10.2012] do góry


Fit for Work Europe Coalition
List Prezesa CEESTAHC
Mamy ogromną przyjemność poinformowania Państwa, że Stowarzyszenie CEESTAHC wspólnie z Fit for Work Europe Coalition rozpoczyna realizację polskiej edycji projektu:
Implikacje gospodarcze, społeczne i zdrowotne skutków zapadalności na choroby o podłożu mięśniowo-szkieletowym w Polsce, na tle krajów Unii Europejskiej
Projekt został objęty Patronatem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.
Projekt - wersja polska (PDF, 3,6 MB)
Project - English version (PDF, 2,5 MB)
Projekt, który realizujemy jest kontynuacją rozpoczętej w 2007 r. inicjatywy badawczej The Work Foundation w zakresie długofalowego monitorowania wpływu chorób o podłożu mięśniowo-szkieletowym na stan obciążeń budżetu poszczególnych państw Unii Europejskiej, jak i krajów spoza jej obszaru. W ramach polskiej edycji planujemy opracowanie raportu dotyczącego implikacji gospodarczych, społecznych i zdrowotnych skutków zachorowalności na choroby o podłożu mięśniowo - szkieletowym w Polsce, na tle innych krajów Unii Europejskiej, rekomendację dla Polski oraz uroczystą prezentację wyników opracowania podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, w dniach 7-9 września 2011.
Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są najczęściej występującymi w Europie schorzeniami związanymi z pracą. Eksperci szacują, że cierpi na nie ponad 100 milionów Europejczyków. Zjawisko to dotyczy większości z nas, choć nie zawsze o tym wiemy – około 40 proc. przypadków z różnych przyczyn nie zostaje zdiagnozowana. Ponad 40 milionów pracowników w Europie (prawie co siódmy) zmaga się z chorobą z powodu pracy. Nie bez powodu schorzenia z tej grupy są nazywane chorobami zawodowymi. Niestety, najczęściej dotyczą ludzi u szczytu możliwości zawodowych i są najpowszechniejszą przyczyną nieobecności w pracy niemal we wszystkich państwach członkowskich UE. Dzięki temu, że waga problemu została dostrzeżona przez Polską Prezydencję w UE, która uhonorowała projekt prestiżowym patronatem, Polska będzie miała możliwość wniesienia istotnego wkładu do europejskiej debaty nt. skutków zapadalności na choroby o podłożu mięśniowo-szkieletowym. Chcielibyśmy zauważyć, że ten istotny temat towarzyszył także poprzednim Prezydencjom - był jednym z priorytetów Prezydencji węgierskiej, wcześniej został objęty Patronatami Prezydencji szwedzkiej i belgijskiej, a inicjatywa For Work Foundation była wspierana przez rządy wymienionych wyżej państw.
Ze względu na to, że nasz projekt ma szeroki aspekt społeczny (choroby układu mięśniowo-szkieletowego dotyczą szerokiego grona osób w wieku produkcyjnym, a jednocześnie istotnie wpływają na jakość życia całych rodzin), a także z uwagi, że istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na edukację w tej dziedzinie do współpracy zaprosiliśmy kluczowe instytucje oraz ekspertów specjalizujących się w zagadnieniach związanych z rynkiem pracy i procesach społecznych, organizacje pacjenckie oraz specjalistów w dziedzinie ochrony systemów zdrowia i HTA. Wierzymy, że połączenie wiedzy, doświadczeń oraz prestiżu organizacji i autorytetów naukowych z różnych dziedzin pozwoli nam na zaprezentowanie tematu na najwyższym poziomie merytorycznym, a jednocześnie w przystępnej i użytecznej dla odbiorców formie.
Wierzymy, że efekty naszego projektu, a w szczególności rekomendacje dla Polski, które pragniemy wypracować i przedstawić podczas uroczystej inauguracji naszego raportu w Krynicy, pod auspicjami znamienitych autorytetów oraz mediów pozwolą na zainicjowanie szerokiej dyskusji na temat zapobiegania schorzeniom układu mięśniowo-szkieletowego, a także przeciwdziałania ich skutkom.
Wszystkich Państwa zainteresowanych bliższymi szczegółami dotyczącymi projektu lub pragnącymi się w niego zaangażować serdecznie zapraszamy do współpracy!
[07.10.2012] do góry


Zapraszamy do oglądania galerii z poprzednich edycji Sympozjum EBHC.
Sympozjum EBHC 2006
I Sympozjum EBHC 2006
Sympozjum EBHC 2007
II Sympozjum EBHC 2007
Sympozjum EBHC 2008
III Sympozjum EBHC 2008
Sympozjum EBHC 2009
IV Sympozjum EBHC 2009
Sympozjum EBHC 2010
V Sympozjum EBHC 2010
Sympozjum EBHC 2011
VI Sympozjum EBHC 2011
[10.09.2012] do góry


Dobre Programy Zdrowotne
Zapraszamy do korzystania z portalu poświęconego programom zdrowotnym tworzonym i realizowanym przez Jednostki Samorządu Terytorialnego:
Dobre Programy Zdrowotne
[09.08.2012] do góry


VII Międzynarodowe Sympozjum EBHC
pt. "HTA for Crisis"
Kraków, 8-9 października 2012
Halo, kto ma kasę?
Ubezpieczenia w kryzysie
"Skoro taki słoneczny i ciepły kraj jak Grecja stał się bankrutem, to co będzie z naszą pochmurną i zimną Polską" - może pomyśleć szary podatnik znad Wisły. Przykłady z południa Europy stanowią dobrą lekcję dla wyznawców populistycznego założenia, że „wszystkim należy się wszystko”, ufającym w niezłomność instytucji państwa lub przekonanym, że zawsze „jakoś to będzie”. Ubezpieczenia zdrowotne to sposób na uniknięcie załamania najkosztowniejszej i najtrudniejszej do zreformowania sfer życia publicznego – systemu ochrony zdrowia. W trakcie sesji eksperci przedstawią symulacje i prognozy oraz podzielą się doświadczeniami na polu rozwoju dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych na świecie.
Balast za burtę!
Zarządzanie koszykiem świadczeń w kryzysie
Burza na tonącym statku wymusza weryfikację przydatności i trwałości znajdujących się na pokładzie przedmiotów: niepotrzebne obciążenie wyrzuci za burtę załoga, a źle umocowane lub słabe elementy zmyje fala. Podobnie może się stać z koszykiem świadczeń - fala kryzysu wypłucze z koszyka wszystkie szkodliwe technologie, z bezwzględnością, na którą nikt inny do tej pory nie mógł się zdobyć ze strachu, braku kompetencji czy innych przyczyn politycznych. Jak zachowają się decydenci: poddadzą się sile natury, czy będą utykać dziury pakułami?
A na "Titanicu"...
HTA w krajach dotkniętych kryzysem
Zapraszamy do wysłuchania osobistych relacji kolegów z krajów, które podobnie jak 100 lat temu "Titanic" zderzyły się z górą lodową światowego kryzysu i zaczęły tonąć. Jakie były początki? Jak szybko powiększała się wyrwa w finansach? Jakie wywołało to zmiany w systemie ochrony zdrowia? Czy i jak próbowano się ratować?
Kup Pan cegłę
Znaczenie wyceny świadczeń zdrowotnych w kryzysie
Problemy finansowe państwa wytwarzają nową sytuację na linii płatnik-świadczeniodawca. Płatnik nie chce już płacić dowolnej żądanej ceny za każdą podsuwaną mu "cegłę", a nawet jakby chciał to nie ma na to pieniędzy. Dlatego płatnik musi przemyśleć czy aby wszystkie "cegły" są mu na pewno potrzebne i zacząć żądać tych o wyższych parametrach, i jeszcze negocjować cenę. Z drugiej strony świadczeniodawca musi zastanowić się nad ceną akceptowalną dla płatnika i właściwą długofalową strategią cenową dla utrzymania kontraktu bez poniesienia strat. A wszystko to musi się odbywać na działającym systemie...
Czekamy na Twój temat do końca lipca!
Te cztery sesji główne zostaną okraszone opowieściami z pierwszej ręki. Uczestnicy, którzy zgłoszą abstrakty opowiedzą o własnych doświadczeniach związanych z wpływem kryzysu na zarządzanie ochrona zdrowia.
Od pierwszych edycji Sympozjum widzimy, że czas przewidywany na debatę jest zawsze zbyt krótki i dyskusje przenoszą się na (tradycyjną już) kolację z ekspertami oraz w hotelowe kuluary.
Aby nie tracić nic z tych najbardziej cennych, bo osobistych doświadczeń, zapraszamy wszystkich chętnych do prezentacji własnych poglądów w ramach sesji równoległych. Termin nadsyłania abstraktów upływa 30 lipca 2012
[01.06.2012] do góry


W zakładce Nasze publikacje / Raporty udostępniliśmy raport: Dostęp do opieki okulistycznej w Polsce podejście systemowe. Najważniejsze problemy związane z dostępem do świadczeń okulistycznych (wersja 1.0).
Autorzy: Daria Szmurło, Tomasz Fundament, Grzegorz Kopeć, Damian Brzyski, Magdalena Władysiuk, Krzysztof Łanda
Pełny tekst raportu (plik PDF 4,7 MB)
[30.05.2012] do góry


Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Stowarzyszenie CEESTAHC zaprasza na Konferencję Edukacyjną pt. "Modelowy program zdrowotny dotyczący profilaktyki wtórnej pacjentów po Ostrych Zespołach Wieńcowych. Przykład kompleksowego rozwiązania dla Jednostek Samorządu Terytorialnego". Wstęp wolny!
[23.05.2012] do góry


Członkowie Stowarzyszenia CEESTAHC zabrali głos ws. Projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 listopada 2011 w sprawie minimalnych wymagań, jakie muszą spełniać analizy zawarte w uzasadnieniu wniosku o objęcie refundacją i ustalenie urzędowej ceny zbytu leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego.
Uwagi członków CEESTAHC zostały przekazane do Ministerstwa Zdrowia 7 grudnia 2011.
Poniżej prezentujemy list oraz rezultaty inicjatywy.
[22.05.2012] do góry


Zapraszamy na najbliższy Obiad Czwartkowy, który odbędzie się w Krakowie
w Domu Polonii w dniu 24 maja 2012 o godz. 16.00.
Udział w Obiadach Czwartkowych jest bezpłatny. Więcej...
[21.05.2012] do góry


Polecamy kurs Individual drug dosage in patient care and during clinical drug development: application of pharmacokinetic/-dynamic concepts organizowany przez Karolinska Institutet, który odbędzie się w dniach 5-16 listopada 2012 w Stokholmie.
Uwaga! Termin składania aplikacji upływa 15 maja 2012

Karolinska Institutet
[11.05.2012] do góry


Zapraszamy na najbliższy Obiad Czwartkowy, który odbędzie się w Krakowie
w Domu Polonii w dniu 10 maja 2012 o godz. 16.00.
Udział w Obiadach Czwartkowych jest bezpłatny. Więcej...
[08.05.2012] do góry


Informujemy o możliwości zwolnienia opłat za szkolenia z podatku VAT. Poniżej zamieszczamy stosowne oświadczenie.
Oświadczenie dla celów ustalenia prawidłowej stawki podatku VAT (ok. 500 kB)
[07.05.2012] do góry


Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie CEESTAHC zaprasza na Konferencję Edukacyjną pt. "Modelowy program zdrowotny dotyczący profilaktyki wtórnej pacjentów po Ostrych Zespołach Wieńcowych. Przykład kompleksowego rozwiązania dla Jednostek Samorządu Terytorialnego". Wstęp wolny!
[25.04.2012] do góry


Zapraszamy na najbliższy Obiad Czwartkowy, który odbędzie się w Krakowie
w Domu Polonii w dniu 26 kwietnia 2012 o godz. 16.00.
Udział w Obiadach Czwartkowych jest bezpłatny. Więcej...
[24.04.2012] do góry


Szanowni Państwo,
Z powodu niedostępności jednego z głównych prelegentów uległ zmianie termin Konferencji "Modelowy Program Zdrowotny dotyczący profilaktyki wtórnej pacjentów po Ostrych Zespołach Wieńcowych. Przykład kompleksowego rozwiązania dla Jednostek Samorządu Terytorialnego" planowanej na dzień 26 kwietnia 2012.
Nowy termin spotkania: 14 maja 2012, godz. 10.00
Miejsce Konferencji pozostaje bez zmian: Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, Sala parter wejście A.
Przepraszamy za zaistniałe zmiany i jednocześnie zapraszamy do udziału w nowym terminie.
Zgłoszenia proszę kierować na e-mail: samorzady@ceestahc.org
[20.04.2012] do góry


W Polsce szczepimy już 200 lat
Stowarzyszenie CEESTAHC i Fundacja Watch Health Care przygotowały wystawę z okazji jubileuszu 200-letniej historii szczepień w Polsce. Od zeszłego roku ekspozycja gościła w wielu instytucjach, a dziś udostępniamy ją Państwu na naszej stronie. Zapraszamy do oglądania.
[13.04.2012] do góry


Komunikat dla uczestników szkolenia EBM-P
Prosimy o zainstalowanie na swoich komputerach darmowego programu Review Manager 5.1.
Instrukcja instalacji programu RevMan (ok. 3 MB)
[13.04.2012] do góry


W związku z licznymi prośbami udostępniliśmy możliwość subskrypcji do naszego newslettera przez stronę internetową. Zapraszamy!
Zapisz się do Newslettera
[21.03.2012] do góry


Zapraszamy na najbliższy Obiad Czwartkowy, który odbędzie się w Krakowie
w Domu Polonii w dniu 22 marca 2012 o godz. 16.00.
Udział w Obiadach Czwartkowych jest bezpłatny. Więcej...
[19.03.2012] do góry


Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem CEESTAHC oraz Kujawsko-Pomorską Okręgową Izbą Lekarską zaprasza na konferencję pt.: "Modelowy Program Zdrowotny profilaktyki wtórnej po ostrych zespołach wieńcowych dla samorządów. Kompleksowa opieka nad pacjentem po OZW. Współpraca daje efekty".
 • Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  ul. Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, Sala Patio, I piętro
 • Czas: 13 kwietnia 2012 (piątek), godz. 10.00
 • Zaproszenie (ok. 200 kB)
[15.03.2012] do góry


Uwagi CEESTAHC do Projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 listopada 2011 w sprawie minimalnych wymagań, jakie muszą spełniać analizy zawarte w uzasadnieniu wniosku o objęcie refundacją i ustalenie urzędowej ceny zbytu leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego.
Uwagi CEESTAHC (ok. 220 kB)
[15.03.2012] do góry


27-28 marca 2012
Zachęceni powodzeniem książki "Pricing" oraz zapytaniami o dostępność oferty opracowaliśmy szkolenie z Pricingu. Pierwsza jego edycja odbędzie się w Warszawie w dniach 27-28 marca 2012. Więcej...
Formularz zgłoszeniowy (ok. 60 kB)        Opis szkolenia PRC (ok. 70 kB)
[09.03.2012] do góryDla uczestników szkolenia Bazy Informacji Medycznej (BIM) z 23-24 lutego 2012 udostępniliśmy prezentacje wykładów w postaci plików PPS.
Pliki znajdują się w naszym Systemie Udostępniania Plików (SUP).
Szczegółowa informacja po kliknięciu na poniższy baner.
Przejdź do Systemu Udostępniania Plików - SUP
[24.02.2012] do góry


Polecamy wywiad z Krzysztofem Łandą "What is the future of private health insurance in Poland?", udzielony Pharma Poland News na temat prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce.

Krzysztof Łanda
Prezes Meritum L.A., prezes oraz fundator Fundacji Watch Health Care, oraz autor książki "Ubezpieczenia zdrowotne a koszyki świadczeń. Przegląd rozwiązań".
Wywiad (plik PDF pk. 100 kB)
[17.02.2012] do góry


Cykl Konferencji Samorządowych 2011
Zapraszamy na konferencję w Poznaniu - ostatnią z cyklu konferencji edukacyjnych pt.
Modelowy program zdrowotny dotyczący profilaktyki wtórnej u pacjentów po Ostrych Zespołach Wieńcowych (OZW)
, która ze względów organizacyjnych została przeniesiona na 2012 rok.
[03.01.2012] do góryPrzejdź do archiwum aktualności: 2014 | 2013 | 2012
Najbliższe wydarzenia
Baner z grafiką zapraszający na 19. Sympozjum EBHC 2024
Polecamy

• Serwis refundacyjny:
IKAR Pro
• Używamy narzędzia:
Freshmail.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 
© Ceestahc.org   Wykonała: Agencja A.R.T.   Wyświetleń:13487, Data modyfikacji:2016-03-16