CeestahcCeestahc
Main / Sympozjum EBHC / O sympozjum
Sympozjum EBHC
Zdrowa wątroba
Przejdź do Systemu Zamówień Elektronicznych
Podgląd nowej strony Sympozjum EBHC

O Sympozjum
Drodzy Przyjaciele,
w imieniu Stowarzyszenia CEESTAHC serdecznie zapraszam na
16. Międzynarodowe Sympozjum EBHC pt.
What health learnt from COVID-19 pandemics?
które odbędzie się on-line + stacjonarnie w dniach 4-5 października 2021.

Po zeszłorocznych pozytywnych doświadczeniach z organizacją wydarzenia online, chcę uzupełnić je możliwością bezpośredniego kontaktu – oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym. Dlatego zapraszam kolejną edycję naszego Sympozjum, które ze względu na specyficzną sytuację odbędzie się w formie hybrydowej – przede wszystkim on-line. Mamy nadzieję, że do jesieni 2021 większość z nas będzie już zaszczepiona i uda się choćby częściowo powrócić do naszych tradycyjnych corocznych spotkań. Nagrania wystąpień będą dostępne na naszym portalu streamingowym: live.ceestahc.org
Wystąpienia są dostępne w internecie do obejrzenia w terminach późniejszych na portalu: live.ceestahc.org
Wystarczy się zalogować lub bezpłatnie zarejestrować nowe konto.
Program 16. Sympozjum EBHC zostanie zrealizowany w ciągu 2 dni w ramach następujących bloków tematycznych:
  1. Raport otwarcia: Stan systemu ochrony zdrowia – obraz pocovidowy​
  2. Rola i organizacja podstawowej opieki zdrowotnej – wyzwania pocovidowe
  3. Bezpieczeństwo pacjentów
  4. Ocena skuteczności i bezpieczeństwa w farmakoterapii
  5. Wyzwania w promocji i profilaktyce zdrowia – szczepienia, rehabilitacja i aktywizacja seniorów
Organizowane od 2006 roku Sympozjum EBHC trwale wpisało się w kalendarz konferencji, przyciągając też uczestników z innych krajów. Jest miejscem nieskrępowanych dyskusji nad oceną technologii medycznych i efektywnością rozwiązań systemowych. Siłą rzeczy stało się również forum dyskusji nad kształtem systemu ochrony zdrowia w Polsce. W 2020 roku cały nasz współczesny świat doświadczył zagrożenia, jakie od wielu pokoleń nie wydawało się już realne. Powszechne zagrożenia życia, zamknięcie w domach i niedostępność wielu konsumpcyjnych wygód i zdobyczy cywilizacji pokazały jak krucha może być nasza egzystencja. Fala pandemii zalała świat i zmiotła dotychczasowy zastany obraz naszej cywilizacji. W Polsce, tak jak wszędzie na świecie, najbardziej obciążonym elementem okazała się opieka zdrowotna, która ugięła się pod naporem fali, ale się nie załamała. W naszej ocenie jest to wyłączna zasługa oddanych sprawie pracowników: lekarzy, pielęgniarek, ratowników i personelu pomocniczego, którzy mimo zagrożenia zdrowia, komplikacji technicznych, chaosu decyzyjnego i ataków medialnych nadal robili swoje.
Magdalena Władysiuk
Pandemia jak tsunami bezlitośnie obnażyła wszystkie trwające od lat niedociągnięcia w planowaniu, organizacji czy finansowaniu świadczeń przez kolejne rządzące ekipy. Po tym potopie wyłoni się nowy krajobraz, w którym solidne elementy systemu opieki zdrowotnej będą nadal trwały. Pojawi się też miejsce na odbudowę tych które nie przetrwały próby. I o tym właśnie chcemy dyskutować w czasie 16. edycji naszego Sympozjum.
Liczę na Wasz udział i burzliwe dyskusje. Tematów, problemów i wyzwań życie dostarczyło nam ostatnio aż nadto...
Zapraszam serdecznie - Magdalena Władysiuk


 
© Ceestahc.org   Wykonała: Agencja A.R.T.   Wyświetleń:58439, Data modyfikacji:2021-04-27