CeestahcCeestahc
Main / Aktualności
Aktualności
Zdrowa wątroba
Przejdź do Systemu Zamówień Elektronicznych
Szanowni Państwo!
W imieniu Stowarzyszenia CEESTAHC serdecznie zapraszamy do udziału w
14. Międzynarodowym Sympozjum EBHC pt.
EBHC, VBHC or Just Health Care?
które odbędzie się w Krakowie w dniach 7-8 października 2019 roku.
Organizowane od 2006 roku Sympozjum EBHC trwale wpisało się w kalendarz krajowych spotkań edukacyjnych, przyciągając też licznych uczestników z innych krajów Europy Centralnej i Wschodniej (CEE).
Od pierwszych edycji naszego Sympozjum stawialiśmy na pierwszym miejscu ideę Evidence-Based Health Care. Piętnaście lat temu istniała pilna potrzeba szerokiej i wielostronnej dyskusji o EBHC, aby wypracować wspólny dla całej Polski język do pracy nad zmianami w systemie ochrony zdrowia. W miarę popularyzacji podejmowania decyzji w oparciu o dowody naukowe (EBM) powstały dedykowane państwowe instytucje i mechanizmy formalne. Unowocześnione zarządzanie ochroną zdrowia koncentrowało się na konieczność poprawy efektów zdrowia, ale w wyniku ówcześnie bardzo pilnej potrzeby opanowania ekonomicznej strony systemu, nabrało też niespotykanego wcześniej w Polsce finansowo-statystycznego charakteru.
Szybko wykorzystali to krytycy reform, którzy zaczęli podkreślać biurokratyczny i „bezduszny” charakter nowych mechanizmów decyzyjnych. Pojawiła się więc potrzeba zrównoważenia sytuacji przez wprowadzenie Value-Based Health Care – podejścia skoncentrowanego na pacjencie i kładącego nacisk na efekty zdrowotne. Dość młoda jeszcze w Polsce koncepcja Value-Based Health Care zdobyła poklask wielu środowisk związanych z systemem ochrony zdrowia. Jednak bez szeroko zakrojonych i kosztownych działań rządowych nie pojawią się narzędzia do pełnego wdrożenia tej idei, czyli ogólnokrajowe zbieranie danych (rejestry) i ich analiza. A tych do tej pory brak.
W sytuacji tej widzimy okazję do refleksji nad skutkami przeszłych, obecnych i przyszłych zmian. Może mimo konieczności dalszego rozwoju EBHC i VBHC warto spojrzeć też wstecz? Może warto co jakiś czas zejść z rozwiniętych gałęzi swoich bujnie wyewoluowanych dziedzin naukowych i odgarnąć wielkie liście, aby spojrzeć na ziemię i wspólne korzenie. A te wspólne korzenie to Just Health Care – najstarsza koncepcja ochrony zdrowia. Pra-matka, ale i przyczyna powstania wszystkich późniejszych koncepcji systemu ochrony zdrowia. Po latach oceny technologii medycznych i szczerej wiary w evidence przekonajmy się czy nadal zmierzamy w dobrym kierunku. Czy nasza nauka i procedury nadal realizują cele pierwotnej koncepcji Just Health Care.Spotkajmy się na 14. Sympozjum EBHC (a może już VBHC?), aby tym razem wrócić do korzeni…
[19 czerwca 2019] do góry


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji
Grypa przed sezonem: co każdy samorząd wiedzieć powinien…
Podczas konferencji zaprezentowano uaktualnioną wersję Programu, uwzględniającą nowe publikacje, zmieniony schemat programu polityki zdrowotnej (wg nowych wytycznych AOTMiT) oraz najlepsze przykłady wdrożeń programów polityki zdrowotnej w omawianym obszarze. Program będzie dostępny na platformie www.dobreprogramyzdrowotne.pl w Kreatorze Programów Zdrowotnych. Kreator Programów Zdrowotnych jest jedynym takim narzędziem w Polsce i spotkał się już z dużym zainteresowaniem wśród jednostek samorządowych.
[18 czerwca 2019] do góry


Samorząd Województwa Pomorskiego. Stowarzyszenie CEESTAHC, Fundacja Gwiazda Nadziei oraz Europejska Fundacja Rozwiązywania Problemów Zdrowotnych mają zaszczyt zaprosić na briefing prasowy przedstawiający Ogólnopolski Prozdrowotny Program Edukacyjny "Zdrowa wątroba".
Spotkanie odbędzie się 7 maja (wtorek) o godz. 12:00 w sali Herbowej Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przy ul. Okopowej 21 /27 w Gdańsku.
Więcej na stronie programu
[6 maja 2019] do góry


W dniach 21-23 maja 2019 zapraszamy do Krakowa na szkolenie modułowe: EBM-P + mini-BIM Koniec przyjmowania zgłoszeń. Limit miejsc wyczerpany.
[Aktualizacja 6 maja 2019] do góry


Najbliższe wydarzenia
14. Sympozjum EBHC 2019
Rejestracja on-line na 14. Sympozjum EBHC 2019
Rejestracja on-line na darmową sesję

Polecamy

• Serwis refundacyjny:
IKAR Pro Dobre Programy Zdrowotne
• Używamy narzędzia:
Freshmail.pl
 
© Ceestahc.org   Wykonała: Agencja A.R.T.   Wyświetleń:392582, Data modyfikacji:2019-06-19